Pirms četriem gadiem Zviedrijai, kas ir pašreizējā pasaules čempione, olimpiskajās spēlēs Vankūverā izdevās iegūt vien piekto vietu.

Zviedrijas hokejisti uzvar somus un iekļūst finālā

Sabiedrība
2014. gada 21. februārī 16:33 2014. gada 21. februārī 16:33

Zviedrijas hokeja izlase ceturtdien kā pirmā komanda iekļuva Soču olimpisko spēļu finālā.

Zviedrijas hokejisti pusfinālā ar rezultātu 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) pieveica Somiju.

Mača rezultāts tika atklāts otrajā trešdaļā, kad somus cīņas 27.minūtē vadībā izvirzīja pieredzējušais Oli Jokinens. Tomēr Zviedrija rezultātu izlīdzināja jau pēc nedaudz vairāk kā četrām minūtēm, kad izcēlās Luī Ēriksons. Savukārt vēl dažas minūtes vēlāk Zviedrija jau izvirzījās vadībā - 37.minūtē vārtus guva Ēriks Karlsons.

Trešajā periodā manāms pārsvars piederēja Somijas hokejistiem, taču izlīdzinājumu panākt viņi nespēja, turklāt nelīdzēja arī vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju 50 sekundes pirms mača beigām.

Šajā mačā slimības dēļ nevarēja piedalīties Somijas izlases pamatvārtsargs Tūka Rasks, kurš bija viens no galvenajiem uzvaram kaldinātājiem ceturtdaļfinālā pret Krieviju.

Raska vietu pusfināla cīņā pret Zviedriju ieņēma Kari Lehtonens, kurš atvairīja 23 no 25 zviedru metieniem.

Pirms četriem gadiem Zviedrijai, kas ir pašreizējā pasaules čempione, olimpiskajās spēlēs Vankūverā izdevās iegūt vien piekto vietu, bet 2006.gadā Turīnā tā pamanījās izcīnīt zelta medaļas. Savukārt Somija 2010.gadā tika pie bronzas godalgām.

Piektdienas vakarā gaidāms otrs pusfināla duelis, kurā tiksies pašreizējā olimpiskā čempione Kanāda un ASV.

Cīņa par bronzas medaļu hokeja turnīrā risināsies sestdien, bet par zeltu - svētdien, kad arī gaidāma Olimpiādes noslēguma ceremonija.

LETA/Foto: AFP/LETA

Šēras draugi lūdz pārtraukt aizrauties ar plastikas operācijām, lai līdzās draugam izskatītos jauna
Nepalaid garām! Muzeju nakts visā Latvijā
Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš kategoriski izteicies par iespēju kādreiz spēlēt Krievijā