Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Izstrādāts Ētikas kodekss, kas jāzina ikvienam sēņotājam, ogotājam, mežā staigātājam 4

Noderīgi ikdienā
17. septembrī 08:18 2023. gada 17. septembrī 08:18
  Jauns.lv
Latvijas meži, upes, ezeri, jūra, purvi, pļavas un citas dabas teritorijas ir atvērtas visiem, kas spēj novērtēt to saturu, skaistumu un cienīt to tiesības uz pastāvēšanu.

Dabas tūrista ētikas kodekss kā padomdevējs ir domāts ikvienam – ceļotājam, dabas vērotājam, pētniekam, atpūtniekam, ogotājam, sēņotājam, aktīvās vai pasīvās atpūtas baudītājam, kas dodas dabā. Kopējais mērķis ir sargāt un saglabāt nākamībai dabas vērtības – nedzīvo un dzīvo dabu, dzīvotnes, ainavu, cilvēka un dabas mijiedarbībā veidoto vidi.


Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” 2022. gada beigās uzsāka projektu “Zaļā Josta – vienoti noteikumi atpūtai dabā visās piekrastes teritorijās Latvijā”.

Viens no projekta mērķiem – izstrādāt vienotu skaidrojumu kopumu sabiedrībai, kas regulē piekrastes dabas teritoriju izmantošanu tūrisma un atpūtas nolūkos – Dabas tūrista ētikas kodeksu (DTEK).

Ar dabas tūristu šajā gadījumā tiek saprasts cilvēks, kas dažādu mērķu un motivāciju vadīts dodas dabā. Tas ir dabas izzinātājs, pētnieks, aktīvās (pārgājieni, velo vai laivu braucieni u. c.) vai pasīvās atpūtas piekritējs, cilvēks, kas dabā sporto, ogo, sēņo, makšķerē, vai meklē slēpņus.

Ētikas kodeksu meklē šeit!

Citi šobrīd lasa

"Rīgas meži" parāda, kādus savvaļas zvērus "noķērušas" to novērošanas kameras. FOTO
7. klases skolniece Aleksa tik briesmīgi notievēja, ka svēra tikai 39 kg un nevarēja pastaigāt
FOTO: dusmu izgāšana, “joks” vai apzināta kaitniecība? Mārupē grāvī samet desmitiem “Bolt” skrejriteņu 6
Skatīt visus komentārus